۱۳۹۶/۰۵/۰۷

حکم معلم قرآن متجاوز به پسران قرآن‌آموز در ترکیه صادر شد: ۲۰۳ سال و ۱۷۱ ماه و ۴۵ روز زندان


 شهروندیار، این خبر، پرونده‌ی قاری معروف بیت رهبر ایران را به یاد همه‌ی ایرانیان می‌آورد. پرونده‌ای که دستگاه قضایی جمهوری اسلامی آن را بست و بجای محکوم کردن مجرم، برخی از کودکان مورد تجاوز قرارگرفته را زندانی کرد!
  این معلم قرآن ترکیه‌ای، تنها به مدت ۱۳ ماه یعنی از ژوئن ۲۰۱۵ تا ماه ژوئیه ۲۰۱۶ در این مدرسه قرآن فعالیت داشت و در طی همین مدت به ۹ کودک و نوجوان قرآن آموز تجاوز جنسی کرده است.
  دادگاهی در استان "گیرِسون" ترکیه به پرونده جنجالی تجاوز جنسی به ۹ کودک و نوجوان قرآن آموز ۹ تا ۱۳ ساله رسیدگی و متهم پرونده را به بیش از ۲۰۰ سال زندان محکوم کرد.
  به گزارش سی ان ان ترک، متهم این پرونده که "خلیل ابراهیم" نام دارد و یک کارآموز مفتی‌گری بوده است با احراز جرم تجاوز به ۸ کودک ۹ تا ۱۳ ساله در مجموع به ۲۰۳ سال و ۱۷۱ ماه و ۴۵ روز زندان محکوم شد.
  دادگاه رسیدگی به مورد نهم پرونده را به دادگاه دیگری موکول کرده است و در صورت رسیدگی و صدور حکم نهایی ممکن است مدت زمان زندان فرد متهم به تجاوز افزایش یابد.
  این پرونده از زمان مطرح شدن در تابستان سال گذشته جنجال زیادی به پا کرد و در ماه آگوست سال گذشته متهم اصلی آن دستگیر و روانه زندان شد.
  گفتنی است متهم پرونده از کمک معلمان تدریس قرآن در مدرسه شبانه روزی پسرانه آموزش قرآن در شهر کوچک " آلوجرا" در استان گیرسون ترکیه بوده است. او هم کارمند شهرداری بوده و هم به منظور گذراندن دوره لازم برای کسب مقام مفتی گری و امامت جماعت می بایست ۵ سال در مدرسه قرآن به تدریس قرآن می پرداخته است.

هیچ نظری موجود نیست: