۱۳۸۹/۱۰/۱۶

غرق شدن معشوقه علیرضا پهلوی عامل خودکشی وی بوده است


منابع نزدیک به خاندان پهلوی امروز چهارشنبه 5-1-2010 به العربیه گفتند که علت خودکشی علیرضا پهلوی پسر دوم آخرین شاه ایران ، غرق شدن معشوقه وی در سال گذشته بوده است. علیرضا، پسر دوم محمد رضا پهلوی، دیروز سه شنبه در منزل شخصی خود در بوستون مرکز ایالت ماساچوست آمریکا خودکشی کرد.منابع نزدیک به خاندان پهلوی که خواستند نامشان فاش نشود در این باره به العربیه اعلام کردند که پس از حادثه غرق شدن معشوقه علیرضا پهلوی ، وی کمتر در ملأ عام ظاهر می شد و بیشتر گوشه گیر و بیمار بوده است. این منابع معشوقه علیرضا پهلوی را لیلا آزموده اعلام کردند و افزودند که وی سال گذشته به همراه علیرضا در یک سفر تفریحی دریایی غرق شد . بنا بر گزارش نزدیکان به خاندان پهلوی در این حادثه علیرضا بسیار تلاش کرد تا لیلا معشوقه خود را نجات دهد اما تلاش وی نتیجه ای را در بر نداشته است. سایت خاندان پهلوی امروز چهارشنبه با درج خبری درباره خودکشی علیرضا نوشت که علیرضا هرگز خاطره مرگ پدر و خواهرش را فراموش نکرده است. گفتنی است که لیلا کوچکترین فرزند محمد رضا پهلوی نیز در سال 2001 میلادی در هتلی در لندن ، با خوردن 270 قرص خواب آور در لندن خودکشی کرد.
بازتاب خبرخودکشی علیرضا پهلوی
خبر درگذشت علیرضا پهلوی 44 ساله در منزلش در بوستون در میان جوامع ایرانی خارج از کشور بازتاب گسترده ای داشت . بسیاری بر این باورند که مرگ وی نماد ارتباط از دست رفته با دوران پیش از پیروزی انقلاب سال 1979 میلادی در ایران بود که به سرنگونی رژیم شاه منجر شد . خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی از دبی به قلم برایان مورفی گزارش داد انتشار خبر خودکشی پسر کوچک شاه سابق ایران واکنشهای ایرانیان خارج از کشور را به دنبال داشت.خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران "ایرنا" تنها خبر کوتاهی را به این موضوع اختصاص داد. پایگاه اینترنتی شبکه خبری ایرانی "پرس تی وی" به زبان انگلیسی نیز به این خبر با "عنوان پسر دیکتاتور سابق ایران خودکشی کرد" پرداخت.پایگاههای اینترنتی و رسانه ها و نشریات و شبکه های اجتماعی که به خط حیات جنبش های مخالف دولت ایران تبدیل شده اند نیز به خبر مرگ علیرضا پهلوی واکنش نشان دادند .گفته می شود وی از زمان مرگ خواهرش که حدود یک دهه پیش بر اثر مصرف بیش از حد مواد مخدر جان باخت دچار افسردگی شده بود.
تحصیل در دانشگاه ها
در این گزارش آمده است، وی سال ها خود را غرق در دانشگاه و تحصیل کرد و ایفای نقش سیاسی کلیدی را به رضا پهلوی برادر بزرگترش به عنوان شخصیت اصلی برای ایرانیان خارج از کشور سپرده بود. ایرانیان خارج از کشور در پایگاه اینترنتی رسمی رضا پهلوی که خبر مرگ برادرش را اعلام کرده بود پیام های تسلیتی گذاشته اند.بسیاری در این پیام های تسلیت ابراز خشم کردند که حکومت دینی ایران همچنان کنترل را به دست دارد و رویاهای ایرانیان خارج از کشور برای بازگشت به ایران همچنان در دور دست ها و دست نیافتنی است .در یکی از این پیام ها آمده است عدالت خدا کجاست، جهنم جای خوبی برای کسانی است که کشورمان را گرفتند و باعث این همه رنج و مصیبت شدند.
کوچک ترین پسر شاه
علیرضا کوچکترین پسر شاه سابق ایران در تهران متولد شد. وی پیش از تحصیل در رشته موسیقی در دانشگاه پرینستون و ایران باستان، در دانشگاه کلمبیا و کار در دانشگاه هاروارد در مدارسی در نیویورک، قاهره و ماساچوست تحصیل کرده بود.اما به تازگی پس از مرگ خواهر 31 ساله اش لیلا در سال 2001 میلادی که جسد بی جانش در اتاق هتلی در لندن پیدا شد دچار بیماری افسردگی شده بود. رضا پهلوی در پایگاه اینترنتی خود ضمن اعلام خبر مرگ علیرضا نوشت، ما یکبار دیگر به مادران، پدران و بستگان بسیاری از قربانیان این دوران تاریک کشورمان پیوستیم.نازی افتخاری که در دفتر رضا پهلوی در واشنگتن کار می کند و دوست نزدیک خانوادگی آنهاست گفت افسردگی علیرضا پهلوی با گذشت زمان، پس از ترک ایران و زندگی در خارج از کشور ، مرگ پدر و سپس خواهرش که احساس نزدیکی زیادی با وی داشت بیشتر شد.
خودکشی با شلیک گلوله
در گزارش آسوشیتدپرس آمده است، پلیس بوستون اعلام کرد، جسد مردی را که با شلیک گلوله خودکشی کرده بود، اندکی پس از ساعت دو بامداد روز سه شنبه در خانه ای در محله ساوت اند بوستون پیدا کرده است.پلیس هویت این مرد را تایید نکرد، اما یک مقام قضایی که اجازه نداشت هویت جسد را فاش کند و خواست نامش فاش نشود تایید کرد که این مرد علیرضا پهلوی بوده است.افسر پلیسی که دیده شد عصر روز سه شنبه وارد ساختمان محل سکونت علیرضا پهلوی شد و با خانواده وی صحبت کرد، از مصاحبه با خبرنگاران خودداری کرد.دان فیلیپس همسایه 42 ساله علیرضا پهلوی گفت، شناخت زیادی از وی نداشت اما علیرضا را فردی بسیار اجتماعی توصیف کرد که همیشه بسیار مرتب لباس می پوشید.فیلیپس افزود من همیشه وی را می دیدم که اطراف اینجا قدم می زد و اغلب لباس جین آبی و کت ورزشی می پوشید.تریتا پارسی رئیس شورای ملی ایرانیان امریکا در بیانیه ای اعلام کرد جامعه ایرانیان مقیم امریکا به شدت از شنیدن این خبر تاسف بار متاثر شدند .وی افزود اختلافات زیادی در جامعه ایرانیان مقیم امریکا وجود دارد اما فکر می کنم در چنین روزی همه ما در ابراز همدردی با خانواده پهلوی برای این فقدان تاسف بار و دردناک متحد هستیم .رضا پهلوی که در امریکا مستقر است با صراحت در مخالفت با رژیم روحانی ایران سخن گفته است .برای خاکسپاری علیرضا پهلوی، رضا پهلوی روز چهارشنبه عازم بوستون می شود و انتظار می رود فرح پهلوی ملکه سابق ایران و مادر علیرضا که در پاریس زندگی می کند نیز به بوستون برود.

هیچ نظری موجود نیست: