۱۳۹۰/۱۰/۱۳

فائزه هاشمی به حبس و محرومیت از فعالیت های سیاسی، فرهنگی و مطبوعاتی محکوم شد

به گزارش مشرق؛ حکم دادگاه بدوی فائزه هاشمی امروز از سوی شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی صلواتی به ریاحی وکیل وی ابلاغ شد.
بر اساس این گزارش فائزه هاشمی برابر حکم دادگاه به جرم فعالیت تبلیغی علیه نظام به شش ماه حبس و 5 سال محرومیت از فعالیت های سیاسی ، فرهنگی و مطبوعاتی محکوم شد.
غلامعلی رياحی در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا در اين باره گفت: «موكلم در خصوص اتهام تبليغ عليه نظام به شش ماه حبس تعزيری و به عنوان تتميم مجازات به پنج سال محروميت از عضويت و فعاليت در احزاب، گروه‌ها، انجمن‌ها، فضای مجازی و فعاليت رسانه‌ای و مطبوعاتی محكوم شده است.»
وکیل‌مدافع فائزه رفسنجانی می‌گوید، به این حکم اعتراض کرده است.
به نوشته ایسنا، پرونده فائزه هاشمی رفسنجانی با اعلام جرم دادستانی تهران و به اتهام فعالیت تبلیغی علیه جمهوری اسلامی و مصاحبه با روزآنلاین به جریان افتاد.
طی هفته های اخیر، مجددا موج فشار و اتهام زنی به خانواده هاشمی رفسنجانی شدت گرفته وبرخی از فعالان سیاسی این فشارها را با موضع هاشمی در مورد عدم شرکت در انتخابات مرتبط می‌دانند.
چند روز پیش نیز پایگاه اطلاع رسانی هاشمی رفسنجانی، بعنوان رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، به اتهام آنچه دادستان کل کشور انتشار "مطالب خلاف" خواند و همچنین بازنشر نطق وی در نماز جمعه تیر ۱۳۸۸ مسدود و دچار فیلترینگ شد.

هیچ نظری موجود نیست: