۱۳۹۴/۱۱/۱۶

فایل صوتی آزار جنسی مجری زن توسط مدیر ارشد صدا و سیما"


 
روزآنلاین: شینا شیرانی مجری معروف زن شبکه تلویزیونی پرس تی‌وی (شبکه برون مرزی صدا و سیمای جمهوری اسلامی) بعد از خروج اضطراری از ایران نوار صوتی مزاحمت جنسی یکی از روسای شبکه پرس تی وی از او را منتشر کرد.
در این فایل صوتی حمید عمادی از شینا شیرانی؛ مجری زن شبکه پرس تی وی تقاضای رابطه جنسی می‌کند و الفاظ زشت بیرون از عرفی را به زبان می‌آورد.
از آنجا که روزآنلاین این نوار صوتی را بدون کمترین تغییری منتشر می‌کند، بابت کلمات رکیک به کار برده شده در این فایل صوتی از مخاطبان عذرخواهی می‌کند.
هشدار: این نوار صوتی حاوی کلمات رکیک و برای برخی سنین نامناسب است و ممکن است برای برخی مخاطبان آزاردهنده باشد.
پیامهای رد و بدل شده بین حمید عمادی و شینا شیرانی - منبع: فیس بوک شینا شیرانی
 
 
واکنش حمید عمادی به انتشار فایل صوتی ( منبع : فیسبوک شینا شیرانی )
 
 
ایران وایر : اکانت توییتر شینا شیرانی یکی از مجریان شبکه پرس‌تی‌وی - شبکه برون‌مرزی صدا و سیمای جمهوری اسلامی – تایید کرده است فایلی صوتی از او که توسط صفحه فیس بوک سایت روزآنلاین منتشر شده، واقعی است.
 بر اساس نوشته روزآنلاین، این فایل صوتی 9 دقیقه ای که به زبان فارسی و انگلیسی انجام شده، مکالمه تلفنی بین او و حمیدرضا عمادی، مدیر خبر شبکه پرس تی وی است.
 بر اساس محتوای این فایل صوتی، یکی از مدیران این شبکه به وی پیشنهاد انجام سکس تلفنی - ولو برای چند دقیقه - می‌دهد. در این فایل صوتی هرچه شیرانی تلاش می‌کند پیشنهاد طرف مقابل را رد کند؛ حمیدرضا عمادی که اسمی از او آورده نشده، به اصرار خود ادامه می‌دهد. او همچنین علاوه بر توصیف اندام های جنسی شیرانی، می گوید که برخی دیگر از مدیران شبکه پرس تی وی هم چنین عقایدی دارند.
 این مدیر اتاق خبر پرس‌تی‌وی‌ همان فردی است که در زندان اوین به دلیل انجام مصاحبه با مازیار بهاری، خبرنگار ایرانی و پخش اعترافات اجباری در لیست تحریم‌های اتحادیه اروپا قرار گرفت.
 طبق شهادت مازیار بهاری، در طول مصاحبه‌ای که عمادی با وی داشت، او و بازجویش که پشت پرده‌ای مخفی شده بود در مورد سلوالات و پاسخ‌های خبرنگار سابق نیوزویک تبادل نظر می‌کردند تا مطمئن شوند تمام موارد که از شب قبل برای این اعتراف اجباری نوشته شده، بیان شده است. مصاحبه‌ای که علی‌رغم میل و خواسته مازیار بهاری فیلم‌برداری و سپس پخش شد.
 بر اساس گزارش های منتشره، شینا شیرانی پس از خروج اضطراری از ایران این فایل صوتی را منتشر کرده است. پس از انتشار این فایل صوتی و بازتاب گسترده آن، پیامی منتسب به حمیدرضا عمادی در تلگرام منتشر شده است. آقای عمادی گفته است این کلیپ جعلی است و توسط فردی به نام لی جاستین هال تولید شده و روی صفحه خانم شیرانی شئر شده است.
 وی گفته این کار خلاف قانون درباره چند نفر دیگر از همکارانش در پرس تی وی هم تهیه شده و هدف اصلی آن هم پیوستن شینا شیرانی به رسانه های غربی بوده است.
 وی وعده داده که هفته آینده از طریق اینترپل موضوع را پیگیری کند. آقای عمادی همچنین به نقل از محمد سرفراز، رئیس سازمان صداوسیما نیز نقل کرده است که «اصرار این خانم [شینا شیرانی] برای پوشیدن چادر روی آنتن نیز در همین راستا [پیوستن به رسانه های غربی] ارزیابی می شود»
 اگرچه از پیشینه ارتباط شخصی و حرفه‌ای شیرانی و عمادی اطلاعی در دست نیست اما آن‌چه مسلم است اتفاق افتادن آزارجنسی کلامی شیرانی توسط مدیر ارشدش است.
 در عین حال در توضیحات منتسب به آقای عمادی نیز چند نکته محرز است. نخست اینکه او با اعلام تهیه فایل صوتی برای چند نفر دیگه، به نوعی یک توطئه را اعلام کرده و همچنین به سایر همکاران خود هشدار داده که در مسیر این پرونده همکاری نکنند. نقل قول از محمد سرفراز هم به نوعی نشان دهنده تلاش او برای اعلام برخورداری از حمایت رئیس سازمان صداوسیما است.
 همچنین تاکید آقای عمادی بر پیگیری از طریق اینترپل نشان می دهد که شینا شیرانی از ایران خارج شده است.
 پس از انتشار فایل صوتی مکالمه تلفنی حمیدرضا عمادی و شینا شیرانی، ممکن است در اثر پی‌گیری‌های این مجری پرس‌تی‌وی پرونده نقض حقوق بشر عمادی در دادگاه‌های بین‌المللی سنگین‌تر شود.
 علی‌رغم تلاش‌های اخیر آن‌ها در رفع این تحریم اما عالی‌ترین نهاد قضایی اتحادیه اروپا در دسامبر ۲۰۱۵ اعلام کرد هر دو این افراد به دلیل مسوولیت‌شان در پخش اعترافات اجباری زندانیان سیاسی در نقض جدی حقوق بشر دست‌داشته‌اند.
 با رای دادگاه عدالت اروپا تحریم آن‌ها همچنان باقی خواهد ماند و این دو مسوول رسانه‌ای جمهوری اسلامی اجازه ورود به هیچ‌یک از کشورهای عضو اتحادیه اروپا را نخواهند داشت و دارایی‌ها و حساب‌های بانکی‌شان همچنان از سوی کشورهای این اتحادیه توقیف خواهد ماند. پیش‌تر عمادی و سرافراز آرای دادگاه‌ عدالت را «ناعادلانه» و «بی‌اساس» خوانده بودند.
 ایران وایر از عمادی درخواست گفت‌وگو کرده و همچنان منتظر پاسخ وی است.
 
حمیدرضا عمادی، مدیر خبر شبکه پرس تی وی
حمیدرضا عمادی، مدیر خبر شبکه پرس تی وی

هیچ نظری موجود نیست: