۱۳۸۹/۰۹/۰۱

مهدی هاشمی: هدف پدر مظلوم من است

مهدی هاشمی، فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس خبرگان و مجمع تشخیص مصلحت نظام، طی نامه ای به غلامحسین محسنی اژه ای گفته است هر بار احتمال بازگشت او به کشور جدی می شود "شانتاژهای" سیاسی در داخل افزایش می یابد.
طی چند هفته گذشته و با انتشار گزارش هایی مبنی بر احتمال بازگشت مهدی هاشمی فشار جناح حاکم برای برخورد فوری با او افزایش یافته است.
به گزارش سایت خبری آفتاب، مهدی هاشمی در این نامه که روز شنبه ۲۰ نوامبر ۲۰۱۰ (۲۹ آبان ۱۳۸۹) در تعدادی از وب سایت های خبری منتشر شده، خطاب به غلامحسین محسنی اژه ای، دادستان کل کشور و سخنگوی قوه قضائیه، گفته است که هم اکنون در دانشگاه آکسفورد مشغول نگارش پایان نامه دکترای خود است، اما اگر شرط های او که "مهمترین آنها دادگاه مستقل و مصون از تحمیل های نیروهای امنیتی" است تامین شود آماده حضور در محکمه است.
خودتان می دانید که احضاریه مورد اشاره شما ... قانونی صادر نشده، گویا فقط برای اعلان و انجام وظیفه بوده. زیرا در آن اسم متهم و اسم پدر غلط نوشته شده ... و ثانیا اتهام ذکر نشده و ثالثا احضاریه به شعبه بازپرسی در گلوبندک صادر شده که وجود ندارد.
مهدی هاشمی خطاب به محسنی اژه ای
مهدی هاشمی جریان حاکم را متهم کرده که در صدد تضعیف آقای هاشمی رفسنجانی است. او در نامه اش نوشته است: "هر بار که احتمال مراجعت اینجانب قوی شده است، شاهد اوج این شانتاژها بوده ایم و این خود نشان این است که این جریان دستش خالی است و مایل به برقراری این محکمه نیست و بی شک هدف اینها شخص اینجانب نیست، بلکه هدف پدر مظلوم من است."
وی در این نامه با اشاره به اظهارات محسنی اژه ای و برخی دیگر از مسئولین کشور درباره احضارش گفت: "خودتان می دانید که احضاریه مورد اشاره شما همانگونه که وکیل اینجانب اعلان کرده، قانونی صادر نشده، گویا فقط برای اعلان و انجام وظیفه بوده. زیرا در آن اسم متهم و اسم پدر غلط نوشته شده، اگر منظور شما احضار اینجانب بوده. و ثانیا اتهام ذکر نشده و ثالثا احضاریه به شعبه بازپرسی در گلوبندک صادر شده که وجود ندارد."
احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان ایران هفته پیش بدون نام بردن از مهدی هاشمی، خواهان برخورد با آن دسته از مخالفان دولت شدکه به گفته او در حوادث سال گذشته ایران دست داشتند و هنوز دستگیر نشده اند.
وی از تلاش هایی خبر داد که برای گرفتن تضمین هایی در مورد چگونگی برخورد با آقای هاشمی، در صورت بازگشت به ایران در جریان است.
آقای جنتی گفت: "اگر چنین افرادی به کشور باز گشتند، باید سریعا دستگیر شوند".
آقای جنتی در ادامه از چهار خواسته ای خبر داد که برای بازگشت "این گونه افراد" مطرح شده است، اما روشن نکرد که این درخواست ها را چه کسی مطرح کرده است.
به گفته او این خواسته ها از این قرار است: ۱- این افراد بلافاصله در فرودگاه دستگیر نشوند ۲- بعدا به جای زندان اوین در خانه ای با امکانات رفاهی محبوس شوند ۳- پرونده آنها در اختیار وزارت اطلاعات یا سپاه پاسداران قرار نگیرد بلکه توسط قوه قضائیه بررسی شود ۴- محاکمه آنها توسط یک "قاضی عادل" انجام شود.
مهدی هاشمی می گوید هربار احتمال بازگشتش قوت می گیرد فشار جناح حاکم بیشتر می شود . وزیر اطلاعات هم چندی پیش گفت حکم جلب مهدی هاشمی آماده است.
پیش تر نیز غلامحسین محسنی اژه ای، سخنگوی قوه قضائیه ایران، گفته بود که اتهامات مهدی هاشمی به وقایع پس از انتخابات ایران محدود نیست و جنبه "مالی و غیر مالی" دارد.
آقای اژه ای در مورد بازگشت احتمالی آقای هاشمی به ایران گفته بود: "به محض ورود، با او همانند سایر متهمان برخورد و پرونده اش در دستگاه قضایی رسیدگی می شود."
اما مهدی هاشمی در نامه خود نوشته وکلایش بارها به وزارت اطلاعات احضار و از آنها خواسته شده دست از وکالت او بکشند.
وی قوه قضائیه را متهم کرد که به شکایات او رسیدگی نمی کند و به محسنی اژه ای نوشت: "شما که دادستان کل کشور هستید فقط مسئول دادستانی از مردم نیستید، بلکه وظیفه اساسی شما دادستانی برای مردم است."
مهدی هاشمی گفته است برخی به اتهام همکاری با او بازداشت شدند، اعترافات نادرستی از آنها گرفته شده و بر خلاف قانون در رسانه ها منتشر شده بدون آنکه پاسخ های او و وکلایش درج شود.
فرزند رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفته است این اقدامات را افرادی انجام می دهند که "با اینکه مدعی پیروی رهبر انقلابند، به اخطارهای مهم ایشان در نماز جمعه و جاهای دیگر توجه و اعتنایی نمی کنند."
سال گذشته نیز پنج فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی طی نامه ای از رئیس قوه قضائیه این کشور خواستند مرجعی صلاحیت دار را مأمور رسیدگی به شایعات و اتهامات علیه آنها کند.
آنها انتشار شایعات علیه خود را، نوعی "اهرم فشار" علیه آقای هاشمی رفسنجانی و ابزاری برای "حذف" او دانستند.
مهدی هاشمی در انتهای نامه اخیر خود از "خدمات" خود و خانواده اش به انقلاب دفاع کرد و نوشت: "از حضور در نقاط خطرناک جبهه و جانباز شیمیایی شدن و تاسیس صنایع استراتژیک دریایی و پایه گذاری برنامه مهم بهینه سازی و پارس جنوبی و عسلویه و غیره مطالب زیادی دارم که در موقع خود مطرح خواهد شد."

هیچ نظری موجود نیست: