۱۳۹۲/۰۱/۱۳

پیام تسلیت جناب آقاي عبدالله نوري در پی درگذشت مرحوم دکتر صدر حاج سید جوادی

انالله و اناالیه راجعون
رحلت فقید سعید، انسان خدوم، مبارز و آزادیخواه، روانشاد دکتر احمد صدر حاج سید جوادی را به همه همفکران، اندیشمندان، آزادیخواهان و آزادمردان ایران زمین و هم چنین خانواده محترم آن بزرگمرد تسلیت عرض می نمایم.
فقید سعید صدر حاج سید جوادی، نامی درد آشنا و پرآوازه و مورد احترام در قبیله ی مبارزان و سیاست ورزان و ظلم ستیزان بود. شادروان مرحوم دکتر صدر  حاج سید جوادی، چهره ی مقاوم و استواری بود که حدود 7 دهه از عمر با برکت خود را در متن تحولات و فراز  و فرودهای اجتماعی این مرز و بوم - از نهضت ملی گرفته تا انقلاب اسلامی - به صورتی فعال و شایسته، همراه و همگام با مبارزات و مطالبات حق طلبانه مردم سپری نمود.
حافظه ی تاریخی مبارزان سیاسی ملت ایران، در نیم قرن اخیر، سیمای نجیب فقید سعید مرحوم صدر حاج سید جوادی را در تراز نام های ماندگار بزرگانی چون  مهندس مهدی بازرگان و دکتر یدالله سحابی به نیکی ثبت نموده و خاطره ی بزرگی و جوانمردی و غمخواری او را هیچ گاه فراموش نخواهد کرد.
"او" امروز درد و رنج زمانه را فرو نهاده و با امیدواری به فضل و رحمت پروردگار، به سرزمین نور و رهایی و امنیت رهسپار گشته است، هر چند یاران و همفکران را در غربت و فراق خویش تنها گذارده است.
اینجانب فقدان بزرگمرد عرصه ی اخلاق، سیاست و آزادیخواهی را به همه ی حق طلبان و مهرورزان تسلیت گفته و برای روح متعالی او در پیشگاه خداوند رحمان و رحیم، علو درجات را مسالت می نمایم.
عبدالله نوری
دوازدهم فروردین ماه 1392

هیچ نظری موجود نیست: