۱۳۹۱/۱۰/۲۱

تصویر که مربوط به تبلیغات حزب موتلفه در انتخابات مجلس ششم در سال 78

این تصویر که مربوط به تبلیغات حزب موتلفه در انتخابات مجلس ششم در سال 78 است ، ائتلاف چهره هایی چون آیت الله هاشمی، حسن روحانی، محمود احمدی نژاد، حدادعادل، محسن رضایی، غلامحسین الهام و... را نشان می دهد.
 اما نکته جالب در این تصویر تبلیغاتی این است که محمود احمدی نژاد رییس جمهور فعلی ایران در این تصویر (که براساس وزن سیاسی آنان طراحی شده) ، اخرین نفر در سطر سوم است و جالب تر آنکه مرضیه دستجردی وزیر اخیراً عزل شده ی خود هم یک سطر پایین تر است!
از سوی دیگر، حضور محمود احمدی نژاد در این لیست در کنار آیت الله هاشمی چندان عجیب به نظر نمی رسد ، چرا که او در آن ایام مسئول ستاد نارمک هاشمی بوده است.
احمدی نژاد نه فقط در آن سالها و پیش از آن، بلکه تا روز انتخابات دور دوم سال 84 ، یک حامی سرسخت هاشمی بود و حتی جهت حضور در عرصه انتخابات از شخص هاشمی استمزاج کرده بود (و هاشمی نیز از آنجایی که برای او شانس چندانی قائل نبود، با کاندیداتوری او مخالف نکرده بود) ، اما پس از آنکه احمدی نژاد دید می تواند از تقابل با هاشمی (در آن دوران) سود ببرد ، مجبور شد فضای جامعه را به سوی یک دو قطبی سوق دهد. یک سویش هاشمی رفسنجانی و سوی دیگرش ، چندان مهم نیست و هر کسی می توانست باشد ، اما آن روزها قرعه و شانس به نام احمدی نژاد افتاد.
و شد آنچه شد...


این تصویر مربوط به سفر هاشمی به اردبیل است، احمدی نژاد که آن روزها استاندار اردبیل بود، هاشمی را «امیرکبیر» ایران خواند

هیچ نظری موجود نیست: