۱۳۹۰/۱۲/۲۸

سانحه رانندگی برای علی دایی؛ انتقال به اتاق عمل

علی دایی چهره سر‌شناس فوتبال ایران، در مسیر تهران به اصفهان و در حین رانندگی دچار سانحه شد. در این حادثه، خودروی او واژگون شده است.
آخرین گزارش‌ها حاکی از انتقال علی دایی به اتاق عمل است. علی دایی زیر نظر دو پزشک متخصص ابتدا در قسمت اورژانس پروما و سپس آی‌سی‌یو بستری شد اما با تشخیص پزشکان در ساعات پایانی شنبه شب برای ترمیم پارگی‌ها در قسمت سر به اتاق عمل رفت.
جمعی از هواداران فوتبال، پشت در بیمارستان شهید بهشتی کاشان تجمع کرده‌اند. مدیر این بیمارستان از احتمال انتقال علی دایی به تهران خبر داده و گفته است: «خوشبختانه مشخص شد که مشکل دایی جدی نیست و با توجه به صحبت‌هایی که شده احتمال این را می‌دهیم که به تهران انتقال پیدا کند.»
دکتر محمد حسین اعرابی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی می‌گوید: عمل جراحی بر روی سر علی دایی ممکن است چهار یا پنج ساعت طول بکشد.
علی دایی ​​او در توضیح این مسئله گفت: احتمال دارد بخشی از پوست سر نیاز به پیوند داشته باشد که در این صورت، منجر به طولانی شدن جراحی خواهد شد.
پیشتر یکی از پرسنل اورژانس بیمارستان شهید بهشتی کاشان در گفت‌وگو با رادیو فردا حال عمومی علی دایی را خوب توصیف کرده و گفته بود پزشکان منتظر بررسی نتیجه سی تی اسکن بر روی وی هستند.
دایی در این سانحه تنها نبوده است. برادرش محمد که از مربیان راه آهن است و ژلکو میاچ دستیار کروات دایی نیز سرنشینان اتومبیل پورشه دایی بودند. دایی حوالی کاشان کنترلش را از دست داد و اتومبیلش واژگون شد. هر سه به بیمارستان شهید بهشتی کاشان منتقل شدند و سی تی اسکن از سر علی دایی گرفته شد. او دچار خونریزی و شکستگی از ناحیه سر شده بود. پزشکان برای اطمینان بیشتر از او خواستند چند ساعتی را در بیمارستان و تحت مراقبت پزشکی بماند.
دایی در تماسی کوتاه با یکی از نزدیکانش گفته است: «حالم خوب است و منتظرم که پزشکان اجازه مرخصی بدهند.»
پس از کمک‌های اولیه هم اکنون پزشکان متخصص مشغول انجام مداوا بر روی دایی هستند.

مدیر روابط عمومی باشگاه راه‌آهن درباره آخرین شرایط جسمانی سرمربی این تیم گفت: ‌دایی به دلیل شکستگی به بیمارستان شهید بهشتی کاشان منتقل شد و خوشبختانه وضعیت جسمانی وی خوب است. بانداژ روی سر دایی انجام شده و هیچ خطر جدی سرمربی تیم راه‌آهن را تهدید نمی‌کند.
او همراه با تیم راه آهن ری برای انجام بازی با تیم سپاهان اصفهان در چارچوب هفته بیست و هشتم لیگ بر‌تر عازم اصفهان شده بود.
سپاهان در این مسابقه به رغم ده نفره شدن و اخراج محسن بنگر، موفق شد با هت تریک برونو سزار مهاجم برزیلی خود با نتیجه ۳-۲ بر مه‌مان خود غلبه کند.
بازیکنان راه آهن به دلیل تعویق مکرر تعهدات مالی باشگاه، تمرین قبل از اعزام را تحریم کرده بودند.
دایی پس از شکست ۳ بر ۲ مقابل سپاهان نیز به این موضوع اشاره کرد و گفت: با توجه به شرایط بدی که در این هفته داشتیم و یک روز و نیم تمرین تعطیل شد، در بازی امروز تمرکز لازم را نداشتیم.
دایی در پاسخ به این سؤال که هفته گذشته با علی کفاشیان دیدار داشت گفت: این دیدار از طریق یک دوست مشترک انجام شد. مسائل مختلفی را مطرح کردیم. کفاشیان از من حلالیت طلبید.
دایی در خصوص اینکه چرا تمرینات راه آهن یک روز و نیم تعطیل شده و آیا این حواشی، مانند حواشی پرسپولیس است به خبرنگاران گفت: هفته گذشته به دلیل اینکه بازیکنان پول نگرفته بودند تمرین نکردند. البته از حق نگذریم مالکان باشگاه در حالی که هنوز سازمان خصوصی سازی این باشگاه را به نامشان نکرده، ۹ میلیارد تومان هزینه کرده‌اند. بازیکنان حق دارند و مسئولان در تلاشند تا پول بازیکنان پرداخت شود.
دایی در پاسخ به این سئوال که آیا پول ندادن به بازیکنان دلیل می‌شود تا تمرین را تعطیل کنند گفت: من این کار را «چیپ» نمی‌دانم. ذوب آهن سال گذشته را با امسال مقایسه کنید آن‌ها به دلیل مشکلات مالی است به این وضع افتادند.
سرمربی راه آهن در جواب به این پرسش که چقدر به بقای راه آهن در لیگ بر‌تر امیدوار است، گفت: شش بازی دیگر تا پایان فصل باقی مانده، ما دو بازی در خارج از خانه داریم و سایر بازی‌ها در داخل خانه است. پس سعی می‌کنیم ‌‌نهایت استفاده را ببریم.

هیچ نظری موجود نیست: